Renovace zásobníků
Otevřít info

ZEMĚDĚLSKÉ

APLIKACE

Smaltované nádrže, sila a zásobníky se nejvíce používají ve všech oblastech zemědělství.

PRŮMYSLOVÉ

APLIKACE

Tyto nádrže a zásobníky se používají pro skladování kapalin a sypkým materiálů.

KOMUNÁLNÍ

APLIKACE

Smaltované nádrže pro čistírny odpadních vod, bioplynové stanice, kalové nádrže.

DOMÁCÍ

APLIKACE

Využití malých smaltovaných nádrží pro skladování dešťových a odpadních vod.

info

zde

+420-774-423-621 - informace týkající se sil a nádrží.
 

Stavba smaltovaných zásobníků

Renovované plechy

Životnost smaltovaných zásobníků a sil

Sklady obilí a senáže ze smaltovaných nádrží typ Vítkovice byly realizovány v letech 1978 až 1986, přičemž fyzická životnost nádrží byla zaručena po dobu 18-20 let. V současné době je tato životnost pro většinu smaltovaných sil a zásobníků naplněna, v mnoha případech je snížena skutečností, že ty sila a zásobníky nebyly průběžně naplňovány a byly tak vystaveny nadměrnému působení koroze. Takové zásobníky nejsou způsobilé k dalšímu používání, protože je snížená jejich statická únosnost a těsnost, která ohrožuje ekologické zájmy a ochranu životního prostředí.

Provádíme revizní prohlídky smaltovaných sil a zásobníků

V návaznosti na garantovanou životnost smaltovaných sil a zásobníků typu Vítkovice, nabízíme revizní prohlídky těchto smaltovaných skladovacích objektů. Pokud technický stav těchto skladů již nebude splňovat předepsané normy a pevnostní limity nabízíme možnost opravy, renovace, odkupu či kompletní likvidace. Postup je danný stářím a stavem smaltovaných sil či zásobníků. Naši technici jsou připraveni stav Vašich smaltovaných skladů zkontrolovat a případně navrhnout další postup.

Demontáž starých zásobníků a jejich renovace

Pokud původní smaltovaný zásobník technicky nevyhovuje možnosti dalšího používání a Vy tyto sklady potřebujete, nabízíme možnost kompletní renovace Vašich smaltovaných zásobníků. Provedeme odbornou demontáž celého zásobníku pomocí speciálních zvedacích souprav. Jednotlivé demontované díly zásobníku důkladně označíme a odvezeme do našeho výrobního podniku ve Slavíči u Hranic na Moravě. Jednotlivé díly jsou zde důkladně překontrolovány, ty nepoužitelné sešrotovány a nahrazeny novými. Smaltované plechy jsou vyčištěny pomocí naší čistící linky, všechny kovové části jsou okartáčovány a opatřeny novými nátěry. Původní betonový základ musí také vyhovovat všem statickým požadavkům a výpočtům.

Stavba renovovaných zásobníků

Veškeré zrenovované i nové části smaltovaného zásobníku jsou dopraveny na místo výstavby. Přistoupí se k vlastní výstavbě renovovaného, smaltovaného zásobníku. Při montáži je veškerý spojovací materiál nahrazen novým a samozřejmostí je tmelení všech spojů a otvorů speciálním silikonovým tmelem. Při výstavbě renovovaného zásobníku jsou dodržovány všechny bezpečnostní předpisy a předepsané technologické předpisy. Demontážní i montážní práce provádějí naši zkušení montážníci, vždy pod vedením specializovaného šéfmontéra. Všichni montážníci mají všechny potřebná oprávnění a certifikáty pro dannou práci. Výstavba vlastního smaltovaného zásobníku je prováděna pomocí speciálních zvedacích souprav a jeřábové techniky.

Zkušenosti z výstavbou zásobníků

Z výstavbou a montáží smaltovaných sil, nádrží a zásobníků máme mnohaleté zkušenosti. Za sebou máme celou řadu referenšních staveb po celé České republice, Slovensku, Maďarsku a Polsku. Renovované smaltované zásobníky jsou nejčastěji používány k skladování různých sypkých materiálů, zrna, písku, cementu, pelet, pilin. Tyto smaltované zásobníky se využívají nejvíce v zemědělství, průmyslu, potravinářství a komunální oblasti. Smaltované, skladovací zásobníky jsou velmi oblíbené a rozšířené. Důvodem je vysoká variabilita, kvalita povrchu a celková životnost. Nemalou zásluhu na této popularitě má i výrobce Vítkovice a.s.

Vlastní výstavba smaltovaných zásobníků

V první části výstavby renovovaného zásobníku se zkompletovaly výsypky a kovové nohy. Pomocí jeřábu se tyto části usadí na nový betonový základ. Provede se montáž prvního lubu včetně kovové střechy a příslušenství. Montáž dalších lubů je již prováděna pomocí speciálních zvedáků přímo na výsypce, tak že pod první lub se střechou se po zvednutí vždy montují další luby smaltovaného pláště zásobníku. Jednotlivé spoje plechů a šrouby jsou tmeleny speciálním silikonovým tmelem tak, aby bylo vše dobře utěsněno. Postupně jsou na tělo zásobníku montovány potřebné držáky, žebříky, příruby a revizní otvory. Vše dle technické dokumentace a technologického postupu.

Montáž technologií

Po dokončení vlastní montáže renovovaných, smaltovaných zásobníků jsou provedeny jednotlivé povrchové úpravy a zásobníky jsou připraveny pro montáž dopravních cest pro plnění, výdej, dávkování atd. Jednotlivé montované technologie plně vyhcázejí s požadavků investora tak aby splňovaly veškeré právní a technické normy platné v ČR a EU. Škála používaných technologických a technických prostředků je široká a vždy jednotlivé komponenty vyrábí několik firem a je na výběru investora které zvolí. Dle našich zkušeností s jednotlivými výrobci, kvalitou, zárukou a životností se snažíme doporučit technologické prvky které budou co nejvíce splňovat požadavky investora.

Firma MORKUS Morava s.r.o.

Vám vždy nabídne výhodný poměr ceny a užitné hodnoty. Našim zákazníkům jsme schopni nabídnout komplexní služby a atraktivní ceny. Řešení se snažíme vytvářet vždy na míru našim zákazníkům, a to jak v oblasti skladování všech druhů materiálů a médií. Naši specialisté jsou Vám k dispozici a vždy Vám rádi a ochotně poradí, jaké se nabízejí možnosti řešení Vašich potřeb při řešení systému skladování zemědělských nebo průmyslových produktů.

Montáže a demontáže

Firma Morkus Morava s.r.o se zabývá dodávkou, montáží, demnotáží, opravou a revizí smaltovaných sil, nádrží a zásobníků typ Vítkovice, Harvestore a Permastore. Součástí našich činností jsou i montáže, demontáže a výkupy kovových konstrukcí hal a likvidace technologických celků a výrobních provozů včetně výkupu kovů všech druhů.

 

poptavky-kontakty-z

Mapa

map-cz-cs

 

Kde nás najdete

Provozní doba

PO: 7 -12  12.30 - 15.30 hod

ÚT: 7 -12  12.30 - 15.30 hod

ST: 7 -12  12.30 - 15.30 hod

ČT: 7 -12  12.30 - 15.30 hod

PÁ: 7 -12  12.30 - 15.30 hod

SO: zavřeno

NE: zavřeno

Rychlý kontakt

Morkus Morava, s.r.o.

Fakturační adresa
Lazníky 163, 751 25 Veselíčko
IČ: 278 48 485
DIČ: CZ 278 48 485
tel. administrativa: 774 405 816
tel. jednatel: +420 737 540 190